Comp Tech

Informacje ze świata i komputera

Moda

Jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

Zadbane dłonie są wizytówką kobiety. Zadbaj o to, by zawsze wyglądały estetycznie i były mocne. Wiele pań zamiast codziennie wykonywać tradycyjny manicure, wybrało paznokcie hybrydowe. Podpowiadamy, jak krok po kroku przygotować taką stylizację.

Hybryda kauczukowa na paznokciach

Tradycyjne lakiery, mimo plusów, mają też wady – jak na przykład odpryski i nietrwałość czy konieczność powtarzania malowania co 2-3 dni. Jeśli chcesz, by Twoje paznokcie wyglądały dobrze dłużej, około 3 tygodni, postaw na hybrydę kauczukową.

Oto krok po kroku, jak zrobić paznokcie hybrydowe:

Przygotuj swoje paznokcie. Upewnij się, że są czyste, suche i wolne od tłuszczu. Przytnij paznokcie do pożądanej długości i wyrównaj powierzchnię przy użyciu pilnika o odpowiedniej gradacji. Zajmij się też skórkami – najlepiej je odsunąć drewnianym patyczkiem albo usunąć. Delikatnie i starannie zmatuj płytkę paznokcia blokiem polerskim.

Nałóż bazę hybrydową na każdy paznokieć. Bazę nakładaj bardzo cienko i równomiernie, uważając na skórki. Pamiętaj, aby dobrze zmatowić paznokcie, a bazę potem utwardzić pod lampą UV lub LED. To ważny krok, gdyż od bazy zależy trwałość całej stylizacji. Dobrym wyborem będzie też baza kauczukowa, wyjątkowo trwała.

Nałóż pierwszą warstwę lakieru hybrydowego w kolorze wybranym przez Ciebie. Rozprowadź go równomiernie, uważając ponownie na skórki. Następnie utwardź lakier pod lampą UV lub LED. W zależności od tego, jaki masz model lampy, czas utwardzania będzie inny. Do wyboru masz wiele różnych kolorów i rodzajów lakierów – beże, pastele, neony, lakiery metaliczne.

Druga warstwa. Czas na aplikację drugiej warstwy lakieru hybrydowego. Jeśli chcesz wykonać wzory albo dodać aplikację biżuteryjną, to odpowiedni czas. Pamiętaj, by drugą warstwę także utwardzić w lampie.

Nałóż top coat. To dobry sposób, by zabezpieczyć kolor i nadać paznokciom połysk. Następnie utwardź top coat pod lampą UV lub LED. Top to ostatni lakier, który utrwala cały manicure hybrydowy. Dodajmy, że są też topy no wipe, czyli takie, które się nie lepią i nie trzeba ich przemywać.

Cleaner. Odczekaj chwilę, a potem przemyj paznokcie cleanerem. Po utwardzeniu ich topem, przetrzyj je płatkiem nasączonym płynem do usuwania warstw dyspersyjnych. Pozwoli to usunąć lepką warstwę, która utworzyła się na powierzchni top coat.

Nawilżenie. Zastosuj olejek do skórek, aby nawilżyć skórki wokół paznokci.

Gotowe! Twoje paznokcie hybrydowe są gotowe i będą piękne przez kilka tygodni. Pamiętaj, aby nie obcinać lub zrywać lakieru hybrydowego, ponieważ może to uszkodzić twoje naturalne paznokcie. Zawsze zdejmuj lakier hybrydowy za pomocą płynu do usuwania hybrydy albo frezarką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ