Comp Tech

Informacje ze świata i komputera

Biznes

Powierzchnie magazynowe – Gdynia i Gdańsk. Nowe inwestycje

Trójmiasto to obszar metropolitalny – jest jednym z najbardziej dynamicznych regionów Polski. Charakteryzuje się dużym zapotrzebowaniem na usługi logistyczne. Poza tym bliskość granicy z innymi krajami europejskimi, takimi jak Niemcy czy Szwecja, czyni Gdynię i Gdańsk atrakcyjnymi punktami w europejskim łańcuchu dostaw. Region dynamicznie się rozwija – oto inwestycje, które są w realizacji albo w planie.

Wynajem magazynu – Gdynia i Gdańsk. Nowe inwestycje

Region Trójmiasta jest ważnym ośrodkiem portowym i stanowi dynamicznie rozwijający się region gospodarczy. Zapewnia też dostęp do kluczowych korytarzy transportowych. Wszystko to wpływa na jego szybki rozwój – oto nowe inwestycje w realizacji. Zobacz nowe magazyny w Gdyni oraz w Gdańsku.

Gdynia City Logistics

Jedynie 9 km od centrum miasta powstanie nowy obiekt magazynowy Gdynia City Logistics. Będzie to magazyn o charakterze miejskim. Firma Torus pod szyldem Torus Logistics i we współpracy z BTV Real Estate uzyskała już decyzję o warunkach zabudowy, a to zapowiada start realizacji. Wynajem powierzchni magazynowych w Gdyni będzie skierowany do różnych przedsiębiorców.

Gdynia City Logistics będzie obiektem w systemie mixed-use i dostarczy około 23,5 tys. mkw. powierzchni biurowej i logistycznej. Jest realizowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Atuty tego projektu to między innymi świetna lokalizacja, bardzo dobre skomunikowanie i funkcjonalność. Gdynia City Logistics odpowie potrzeby różnych najemców z rozmaitych branż.

Panattoni – kolejny park magazynowy w Trójmieście

Panattoni rozpoczął budowę nowego obiektu w ramach projektu Panattoni Park Tricity East. Magazyny do wynajęcia położone niedaleko Portu Gdańsk będą miały 44 300 mkw. Na ten moment 33 600 mkw. już zostało wynajęte. Panattoni Park Tricity East III wyróżnia się doskonałą lokalizacją i budzi zainteresowanie m.in. przedstawicieli branż logistycznej oraz spożywczej.

  1. Hartwig Gdynia zwiększa zasoby powierzchni magazynowych
  2. Hartwig Gdynia to jedna z kluczowych spedycyjnych firm w Polsce. Uruchomiła nowy magazyn klasy A o powierzchni 15 500 mkw. w Pomorskim Centrum Logistycznym, który posłuży do obsługi ładunków spaletyzowanych i drobnicowych.

Jest on oddalony niecałe 2 km od Baltic Hub (DCT) i obejmuje 19 ramp przeładunkowych i 4 na poziomie „0”, dzięki czemu wyodrębnienie rozładunkowych i załadunkowych stref jest wyjątkowo proste. Ułatwia to również działalność operacyjną.

Dzięki magazynowi i placowi przeładunkowemu, powierzchnia przeładunkowo-składowa C. Hartwig Gdynia wynosi obecnie 42 000 mkw. W planach są inwestycje, które jeszcze dodadzą 10 000 mkw. powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ