Comp Tech

Informacje ze świata i komputera

Dom

Płyta dibond – pomysł na zastosowanie w kuchni

Kuchnia jest sercem domu. Wykończeniu tego pomieszczenia poświęcamy więc dużo uwagi i staramy się wybierać wyłącznie najwyższej jakości materiały. Przykładem takiego właśnie tworzywa jest płyta dibond, czyli aluminiowa płyta kompozytowa. Sprawdź, do czego możesz ją wykorzystać.

Płyta dibond – wysoka jakość nie tylko dla świata reklamy

Dibond to jeden z wielu materiałów, które znajdziesz w ofercie sklepów sprzedających tworzywa sztuczne. Prawdopodobnie jednak z tą nazwą osoby spoza branży spotykają się o wiele rzadziej, niż z pleksą czy poliwęglanem. Płyta dibond tymczasem również zasługuje na uwagę jako produkt wysokiej jakości i o wielu możliwych zastosowaniach. Jest to rewolucyjna aluminiowa płyta kompozytowa. Składa się z dwóch aluminiowych okładzin, pomiędzy którymi umieszczono polietylenowy rdzeń o niskiej gęstości. Uzyskujemy więc sztywny, lekki i wytrzymały materiał o idealnie gładkiej powierzchni. Co więcej, można takie płyty wykończyć w dowolny sposób – w połysku, macie, metalicznie, a nawet stworzyć imitację drewna. Dibond najbardziej popularny jest w reklamie, to tam stosuje się go na szeroką skalę. Również inne branże zaczynają jednak doceniać jego zalety i takim sposobem możemy spotkać się z tym kompozytem np. jako elementem mebli.

Aluminiowa płyta kompozytowa w kuchni? Sprawdź, do czego może się przydać!

Jak już wspomnieliśmy, z dibondu produkuje się m.in. elementy mebli. Nie jest to jednak jedyna rola, w jakiej znajdziemy to tworzywo w kuchni. Popularne stają się również panele dekoracyjne kompozytowe montowane w przestrzeni między dolnymi i górnymi szafkami kuchennymi. Obecnie nie każdy chce w tym miejscu mieć klasyczne płytki i mierzyć się chociażby z uciążliwym czyszczeniem fug. W takiej sytuacji można zdecydować się na panel ze szkła, z pleksy albo właśnie z dibondu. Ta aluminiowa płyta kompozytowa będzie odporna na wilgoć oraz czynniki chemiczne. Utrzymanie powierzchni w czystości jest banalnie proste, wystarczy do tego mokra ściereczka, nasączona ewentualnie łagodnym detergentem. Płyta dibond jest też trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, to też powinna posłużyć jako ozdoba kuchni przez wiele lat.

Postaw na jakość, ciesz się estetyką

Panele dekoracyjne z dibondu są praktyczne (chronią ściany przed tłuszczem i wilgocią), jak i atrakcyjne wizualnie. Dzięki nim można spełnić marzenie o imitacji drewna pomiędzy szafkami, bez obawy o uszkodzenie spowodowane pęcznieniem od wody, jak stałoby się to przy drewnie naturalnym. Aluminiowa płyta kompozytowa będzie więc dobrym wyborem zawsze wtedy, kiedy jakość chcesz połączyć z estetyką i cieszyć się tym przez długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ